• banner
  • banner
  • banner

Terapia antynikotynowa

Terapia antynikotynowa BRT

Zwalczanie głodu nikotynowego jest procesem często długotrwałym i uciążliwym. Gumy do żucia, plastry i terapie lekowe nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty i wiążą się ze sporym wydatkiem, który nie jest gwarancją osiągnięcia zamierzonych celów.

Nowoczesną metodą walki z nałogiem jest metoda BRT, gdzie kluczową rolę odgrywa aparat biorezonansowy BICOM 2000. Metoda ta jest bezinwazyjna, nie posiada skutków ubocznych, a także ilość lat nałogu nie ma wpływu na efektywność leczenia.

Aby móc przystąpić do terapii, trzeba spełnić kilka warunków. Po pierwsze, OSTATNIEGO papierosa należy wypalić jedynie do połowy, po czym niedopałek należy przechować w chusteczce higienicznej, który następnie umieszczamy w elektrodzie kubkowej urządzenia. Proces ten ma na celu ustalenie rodzaju uzależnienia.

Za pomocą elektrod, osoba która poddaje się terapii, jest połączona z urządzenie, które wytwarza pole magnetyczne o małej mocy, i które ma na celu swobodne przekazywanie informacji. wprowadzenie odpowiednich parametrów uruchamia urządzenie, które inicjuje pewne reakcje w organizmie człowieka. Terapia trwa 30 -60 minut i ma na celu wygaszenie głodu nikotynowego. Cały proces „wygaszania głodu” może potrwać do 24 godzin, jednak najczęściej rankiem następnego dnia „głód” jest nieodczuwalny.

 

WAŻNE !!!

Hand crushing cigarettesNiezwykle ważna sprawą jest, aby pod żadnym pozorem nie wprowadzać do organizmu nikotyny pod żadną postacią. Dlatego też trzeba zrezygnować z takich rodzajów terapii, jak gumy, plastry i e-papierosy, które posiadają w sobie nikotynę w różnych stężeniach i starać się wyeliminować odruch sięgania po papierosa.

Terapia ma na celu również uwolnienie z tkanek zgromadzonych toksyn. Proces ten może objawiać się zwiększonym pragnieniem, w niektórych przypadkach sennością i potliwością. Aby ułatwić proces eliminacji toksyn, w ciągu 24 godzin (najlepiej w dniu terapii) po zastosowaniu metody BRT należy wypić 1,5 – 2 litrów wody niegazowanej ( źródlanej lub przegotowanej), zażywać częstszych kąpieli. W okresie tym nie dozwolone jest picie kawy, herbaty i napojów energetycznych.

Zaletą terapii BRT jest fakt, iż można wtedy przebywać w towarzystwie osób palących, bierne palenie nie ma wpływu na efektywność terapii. Dlatego podstawowym warunkiem udanej terapii jest konieczność niezapalenia nawet jednego papierosa. Wypalenie choć jednego spowoduje nawrót głodu tytoniowego.

Osoby, którym nie udało się wyzbyć głodu nikotynowego po pierwszej wizycie, powinny zgłosić się na drugą wizytę. Jeśli od pierwszej wizyty nie minęło 30 dni, powtórzenie wizyty – GRATIS!

 

Uwaga!

Jak w przypadku każdej terapii, mającej na celu pozbycie się nałogu, niezwykle ważnym elementem jest SILNA WOLA

 

Zapraszamy do współpracy zakłady i instytucje, w celu likwidacji nałogu nikotynowego wśród pracowników. Przy zorganizowaniu grupy minimum 8 osób, jesteśmy gotowi dojechać do Państwa.

 

Przeciwwskazaniem do przeprowadzania terapii biorezonansowej jest:

  • rozrusznik serca,
  • ciąża,
  • nowotwór,
  • chemioterapia.